KENDİNE HAS STİLİ İLE İLHAM KAYNAĞI BİR SALSACI LUİS VAZQUEZ

blog yazısı ekle !

KENDİNE HAS STİLİ İLE İLHAM KAYNAĞI BİR SALSACI LUİS VAZQUEZ

Luis Vazguez 9 Nisan 1972 tarihinde Mexico'da dünyaya geldi.1992'de salsa yapmaya başlayan Luis Vazquez bugün dünyanın en önemli erkek salsa dansçılarından biri olarak kabul ediliyor. Bu arada Luis Vazquez'in iki erkek kardeşi Francisco Vazquez ile Johnny Vazquez de çok ünlü birer salsa dansçısı.Luis Vazquez birçok filmden etkilenerek salsa yapmaya başlamış. Ve elbette salsaya ilk başladığında adeta yaşayan bir efsane haline geleceğini kendi bile düşünmemiş.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Abisinin izinde…

Luis Vazquez'i salsa ile tanıştıran kendisi gibi bir salsa dansçısı olan Francisco Vazquez. Üç kardeş salsa stillerinden biri olan Los Angeles stili salsanın öncüleri ve en önemli dansçıları olarak görülüyor. LA salsa dünyada en sevilen salsa stillerinden biri ve Luis Vazquez ile en az kendisi kadar ünlü ve başarılı bir salsa dansçısı olan partneri Melissa Fernandez dünyanın neredeyse her köşesinde binlerce insana hem salsa öğretiyor hem de muhteşem salsa gösterileri sunuyorlar.En ünlü dans şirketinin de kurucularından biri

Luis Vazquez sadece bir salsa dansçısıdeğil, aynı zamanda önemli bir eğitmen ve bunun yanı sıra abisi Francisco ile birlikte Los Angeles'in ilk dans şirketi Salsa Brava Production'un da kurucularından biri.Salsa Brava grubu

Luis Vazquez'in uzun süre birlikte dans ettiği efsanevi LA salsa grubu Salsa Brava 2004 yılında dağıldı. Ancak hala salsaya gönül verenler tarafından hatırlanan ve 35'ten fazla ülkede performanslar sergileyen dünyanın en önemli salsa topluluklarından biri olarak görülüyor.Her yerde salsa!

Luis Vazquez ve partneri Melissa Fernandez salsayı salonlardan çıkarıp sokaklara indiren önemli birer performans sanatçısı olma özelliği taşıyorlar. İkili dünyanın çeşitli ülkelerinde sokaklarda yaptıkları salsa gösterileri ile herkesi büyülemeyi başarıyorlar. Los Angeles stili salsanın tüm dünyada sevilmesinde en önemli rol oynayan sanatçılar arasında ikili.Salsa ateşi Ankara'da da yanıyor!

Salsa dünyanın her yerinde sevilen ve yapılan bir dans türü ve buna Ankara'da dahil. Ankara'da salsaya tutkun sayısız insan ile birlikte salsa yaparak siz de bu ateşte bir kıvılcım olabilirsiniz.