SALSA DANSINDA TEKLİ FİGÜRLER

blog yazısı ekle !

SALSA DANSINDA TEKLİ FİGÜRLER

Bir dans figürü düşünün ki kendi içerisinde tekli figürler de barındırsın bu tip dans dalları ilk bakışta kişiye güç gibi gelse de esasında diğer dans grupları gibi o da oldukça basit figür ve teknik yapılara sahiptir. Günümüzde dans dallarına dair çeşitli şeyler çizilmektedir. Buna rağmen sevdiği dans alanını yapan kişiler bu yaptıkları aktiviteyi devam ettiriyor.Angora Dans Stüdyosu - Ankara Salsa

Tunalı

devamını oku... Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Emir Kaya Dans Okulu - Ankara Salsa

Çayyolu

devamını oku... Adres: Odabaşı Caddesi Bahar Sitesi Hanımeli Apartmanı 14/1-B Türkkonut Çayyolu-Ankara

Evrensel Sahne Sanat - Ankara Salsa

Kızılay

devamını oku... Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Just Dance

Oran

devamını oku... Adres: Zülfü Tiğrel Caddesi Kuzu Effect AVM Kat 1 Oran - Ankara

Crypto Dans Stüdyosu - Ankara Salsa

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Karçiçeği Bale ve Dans Okulu - Ankara Salsa

Kızılay

devamını oku... Adres: Mithatpaşa Caddesi 51/4 Kızılay-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi - Ankara Salsa

Bahçelievler

Ankara'nın en büyük salsa okuluna bekliyoruz.
Ücretsiz tanıtım dersi için arayınızdevamını oku...
Adres: 3. Cad. No: 38 Bahçelievler-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio - Ankara Salsa

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

HSM Hobi Sanat Merkezi - Ankara Salsa

Kızılay

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı No:61 (Zafer Çarşısı, Mine Mağazası 2 bina yanı) Kızılay-Ankara

Mürüvvet Line Dance - Yıldız - Ankara Salsa

Yıldız

devamını oku... Adres: Turan Güneş Bulvarı Nişantaşı Center No:2 Yıldız-Ankara


Ankara içerisinde aktif olarak yer alan dans eğitmenleri bugün bize bu açıdan geniş bir kompozisyon çizmektedir. Bu yüzden geçmişe oranla bugün aktif olarak yapılan dans figürleri bize çok daha geniş bir bilgi alanının kapılarını aralamaktadır. Yukarıda bazı dans figürlerinin kendi içerisinde tekli figürlere sahip olduğunu söylemiştik. Bu tip figürlerde sizin herhangi bir partnere ihtiyaç duymanıza gerek kalmaz. Bunun sebebi bu tekli figürlerin yanınızda herhangi birinin oluşuna teşkil bir durum oluşturmamasıdır.

Günümüzde dans figürlerinde en önemli olan şey dans figürlerinin kişiler arasında bireysel olarak da yapılıp, yapılmamasıdır. Bundan ötürü dans figürleri kendi içerisinde özel bir konumu barındırır. Zira her dans dalı kendi içerisinde tekli figürlere sahip olmaz. Ancak bu durum kesinlikle herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemesi gerekmektedir. Zira çoğu kişi bu sebepten ötürü bu dans dalının kişinin evde, tek başına yapabileceğine inanmaktadır. Bu oldukça yanlış bir yaklaşımdır. Elbette salsa kendi içerisinde tekli figürlere sahiptir. Ancak bu dans dalının bir eğitmen aracılığıyla bir dans salonunda yapılması gerekmektedir.

Salsa dansında tekli figürler herhangi bir şekilde sıralanacak türden değildir, bunlar belli uzmandan danışarak edinilmesi gereken figürlerdir. Bu figürler aracılığıyla kişi salsa dansına başlamadan önce kendini eğitebilir ve çiftli figürlere rahatlıkla geçebilir. Bu tip dansların tekli figürlere sahip olmasının en önemli yararı, onun evde tek başına denenebilmeye açık olmasıdır. Bu şekilde yapılan dans figürleri bazı kişilerinin aklında çok daha kalıcı olmaktadır.

Sonuç olarak salsa diğer dans dallarına göre önemli bir yer kaplamaktadır. Bu dans dalı sahip olduğu bu özelliği ile çoğu kişiye bu dansta aktif olarak yer alma şansı vermektedir.