SALSA DANSI İÇİN EN ÖNEMLİ 5 FİGÜR

blog yazısı ekle !

SALSA DANSI İÇİN EN ÖNEMLİ 5 FİGÜR

Spor ve dans dalları hayatımızda önemli bir yer kaplar. Günümüzde spor dallarının ve dans gruplarının kendi içlerinde farklı anlamları vardır. Bunların hemen hepsinin bilinmesinin imkanı olmasa da bunlardan birini icra eden kişilerin takip etmesi belli birtakım temel şeyler bulunmaktadır.Angora Dans Stüdyosu - Ankara Salsa

Tunalı

devamını oku... Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Emir Kaya Dans Okulu - Ankara Salsa

Çayyolu

devamını oku... Adres: Odabaşı Caddesi Bahar Sitesi Hanımeli Apartmanı 14/1-B Türkkonut Çayyolu-Ankara

Evrensel Sahne Sanat - Ankara Salsa

Kızılay

devamını oku... Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Just Dance

Oran

devamını oku... Adres: Zülfü Tiğrel Caddesi Kuzu Effect AVM Kat 1 Oran - Ankara

Crypto Dans Stüdyosu - Ankara Salsa

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Karçiçeği Bale ve Dans Okulu - Ankara Salsa

Kızılay

devamını oku... Adres: Mithatpaşa Caddesi 51/4 Kızılay-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi - Ankara Salsa

Bahçelievler

Ankara'nın en büyük salsa okuluna bekliyoruz.
Ücretsiz tanıtım dersi için arayınızdevamını oku...
Adres: 3. Cad. No: 38 Bahçelievler-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio - Ankara Salsa

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

HSM Hobi Sanat Merkezi - Ankara Salsa

Kızılay

devamını oku... Adres: Atatürk Bulvarı No:61 (Zafer Çarşısı, Mine Mağazası 2 bina yanı) Kızılay-Ankara

Mürüvvet Line Dance - Yıldız - Ankara Salsa

Yıldız

devamını oku... Adres: Turan Güneş Bulvarı Nişantaşı Center No:2 Yıldız-Ankara


Küçük yaşlardan itibaren çocukların belli aktivitelere katılması onları fizyolojik ve psikolojik olarak çeşitli yerlerden beslemektedir. Bu besleyiş onları hayatlarının sonuna kadar götürmektedir. Günümüzde bu türden alanlara çocuklarını yazdıran aileler çocuklarına bu bilinci verseler de spor ve dans alanlarıyla yetişkin yaşta ilgilenmeye başlayan kişilerde bu türden bir bilinç oluşmaz. Bu yüzden onlarda spor ve dans figürlerin ne anlama geldiğini söyleyecek bilincin bulunması da beklenemez.

İstanbul gibi büyük bir şehirde varlığını sürdüren insanların takip ettiği belli şeyler bulunmaktadır. Buna bağlı olarak belli spor ve dans kurumları oluşmaktadır. Aileler çocuklarının bu dallarda bilinç kazanması için çeşitli şeyler yapmaktadırlar. Peki, dans ve spor dallarına ilişkin temel figürleri biliyor muyuz? İsterseniz buna batının en önemli dans aktivitelerinden biri olan salsa ile başlayalım.

Salsa geçmişten günümüze önemli, kültürel bir yanı olan spor dalıdır. İçerisinde birbirinden zengin, birbirinden çeşitli hareketler bulundurmaktadır. Bunlar ise kendi aralarında çeşitli bölümlere ayrılmaktadır. Salsa diğer birçok dans grubuna örnek teşkil eden bir dal olmuştur. Birçok dans grubunu etkileyen bu salsanın kendine has temel figürleri bulunmaktadır.

Peki, salsa dansı için en önemli 5 figür nedir diye sorulan sorulara temel olarak ne yanıt verilebilir? Zira bu dans öyle zengin öyle sıkı figürler barındırır ki her açıdan tüm figürler oldukça önemlidir. Bu yüzden buraya tek tek figür belirtmektense bu dans ile ilgilenen kişilerin uzman eğiticilerden yardım almasını öneririz. Bu dans diğer danslarda da olduğu bir eğitici tarafından alınmalı ve her açıdan değerlendirilmelidir. Öte yandan bazı dans grupları gibi bu dans figürleri, yanınızda herhangi bir uzman olmadığı sürece yapılması oldukça güçtür. Sonuç olarak bu dans ile ilgilenen kişilerin figürleri bizzat eğitmenleriyle birlikte yapmaları gerekmektedir.