YAŞAYAN BİR SALSA EFSANESİ MAGNA GOPAL

blog yazısı ekle !

YAŞAYAN BİR SALSA EFSANESİ MAGNA GOPAL

Salsa denilince tüm dünyada akla gelen ilk isimlerden biri MagnaGopal. Esmer teni Salsa ile birleşince herkes Manga Gopal'ın bir Latin güzeli olduğunu sansa da aslında Manga Gopal Hindistan asıllı. Çok genç yaşlarda Kanada'nın Toronto kentine yerleşen Gopal Toronto Üniversite'sinde Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi Lisansı yapsa da içindeki dans tutkusuna dur diyememiş, bugün dünyanın en önemli salsa eğitmenlerinden ve performans sanatçılarından biri olmasının temelleri de Toronto'da atılmış.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Salsaya atılan bir kadın

Manga Gopal için salsaya atılan bir kadın demek pek de abartı sayılmaz. Zira Gopal hiçbir eğitimi ve bilgisi yokken yalnızca içindeki salsa tutkusunun peşinden giderek bugün bulunduğu yere gelmiş bir sanatçı. Magna Gopal kendi ifadesi ile şöyle anlatıyor salsaya başladığı ilk günleri; "her gece dışarı çıkardım ve en iyi dansçılarla dans etmeye çalışırdım". Magna Gopal aslında salsa yapmak isteyen ama yapmaya cesaret edemeyen ya da başka nedenlerle bir türlü ilk adımı atamayan tüm kadınlar için harika bir örnek.

Salsayı geliştiren bir dansçı

Magna Gopal için dans çevrelerinde bir salsa harikası tabiri kullanılıyor ve doğrusu bunu sonuna kadar hak ediyor ünlü eğitmen ve dansçı. Magna Gopal'ın salsa dansına büyük katkı sağladığı ve bu dansı geliştirdiği de herkesin ortak görüşü.Neden siz de bir Magna Gopal olmayasınız?

İçinizde salsa ateşi tutuştuysa kendinizi dizginlemeyin! Hayatınızı, bedeninizi ve ruhunuzu güzelleştirecek olan bu muhteşem dansı yapmaya hemen başlayın. Magna Gopal da geçmişte sizlerle aynı hisleri yaşıyordu ve içinden gelen sesi dinledi.Siz de içinizden gelen sesi dinleyebilir ve Ankara'da sizlerle aynı tutkuya sahip olan insanlar ile birlikte salsa yapmaya hemen başlayabilirsiniz.Neden salsa yapmayasınız ve neden siz de Magna Gopal gibi bu dansın efsane sanatçılarından biri haline gelmeyesiniz ki?