SALSA YAPAN KADINLAR İÇİN DOĞRU AYAKKABI SEÇİMİ

blog yazısı ekle !

SALSA YAPAN KADINLAR İÇİN DOĞRU AYAKKABI SEÇİMİ

Salsa dansının en önemli unsurlarından biri doğru kıyafet ve ayakkabı seçimi. Özellikle kadınların ayakkabı seçimi büyük bir önem taşıyor çünkü salsada yer alan dönüşleri ve figürleri yapabilmek için kesinlikle doğru ayakkabı giymek gerekiyor.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Mutlaka topuklu ayakkabı olmalı!

Kadın dansçıların seçeceği salsa ayakkabısı mutlaka topuklu olmalı. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi dönüşlerin ve figürlerin yapılabilmesi için giyilen ayakkabı çok önemli ve kadınlar için doğru ayakkabı topuklu ayakkabılar.Şık olmalı!

Salsa ayakkabısı tabi ki dansçının elbisesi ile ahenkli ve şık olmalı. Kıyafete uymayan bir ayakkabı ile salsa yaparken dansın estetikliğine vurgu yapmak son derece zor, hatta imkansız. Bu nedenle salsa ayakkabısı seçerken mutlaka kıyafetinize uygun olmasına ve şık görünmesine özen göstermelisiniz.

Rahat olmalı!Salsa ayakkabısı şık ve elbise ile uyumlu olduğu kadar rahat da olmalı. Aksi takdirde dönüşleri ve figürleri yaparken zorlanabilirsiniz, hatta canınız yanabilir. Bu nedenle mutlaka ayağınıza tam olan ve içinde kendinizi rahat hissettiğiniz ayakkabıları seçmelisiniz.Ayaklarınız bakımlı olmalı

Salsa ayakkabıları genellikle açık modeller, dolayısıyla dans ederken kusursuz görünmeniz için ayaklarınız bakımlı olmalı. Açık salsa ayakkabıları ile dans ederken ayak hareketlerinin dolayısıyla ayakların ön planda olduğunu unutmamalısınız.Kısacası Ankara'da salsa yaparken muhteşem görünmek için ayakkabı seçimine ayrı bir özen göstermelisiniz. Aksi takdirde mükemmel görünmeyi de başarılı şekilde salsa yapmayı da başarmanız mümkün değil.