SALSA ÖĞRENMEK NE KADAR SÜRÜYOR?

blog yazısı ekle !

SALSA ÖĞRENMEK NE KADAR SÜRÜYOR?

Salsa dünyada en fazla yapılan danslardan biri. Ancak birçok kişi de salsa yapanları izleyip hareketlerin çok karışık olduğunu düşündüğü için salsa yapma konusunda kendinden emin olamıyor. Oysa salsa öğrenmek sanıldığı kadar zor değil ve sanıldığı kadar uzun bir süre almıyor. Salsa öğrenmek ne kadar sürüyor sorusunun tek bir yanıtı yok, çünkü salsa öğrenme süresi kişinin hedeflerine ve salsada hangi aşamaya gelmek istediğine bağlı.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Salsa dersleri başlangıçta temek adımları ve hareketleri içerir. Bu temel adımlar ile hareketleri öğrendikten sonra sürekli bir gelişim için yeni figürler öğrenilerek eğitime devam edilir. Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi salsa öğrenmek aslında hiç bitmeyen bir süreçtir.Yani şayet amacınız başlangıç seviyesinde salsa öğrenmek ise bu çok uzun bir zaman almayacaktır. Ancak ileri düzeyde salsa öğrenmek için tabi ki daha uzun zaman gereklidir. Bu nedenle salsa öğrenmekteki amacınızı baştan belirlemeniz ve eğitmeninize de bu amacınızı söylemeniz eğitmenin size en uygun programı oluşturmasını sağlar.Aslında salsa sanılanın aksine en kolay öğrenilebilen danslardan biridir. Yani dışarıdan bakıp da "ben hayatta öğrenemem" diye düşünmeniz yersiz, çünkü salsa öğrenmek gerçekten çok kolaydır ve herkes salsa öğrenebilir.Ortalama olarak 3 ayda salsa öğrenmiş olursunuz

Salsa kurslarına katılanlar ortalama 3 aylık süreçte Latin dans gecelerine katılıp dans edebilecek düzeyde salsa yapmayı öğrenmiş hale gelirler. Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi salsa öğrenmenin sonu yoktur, yani profesyonel bir salsacı olmak için 3 ayla yetinmek yetmez. Ankara'da bulunan salsacılara katılarak 3 ayda salsa yapmayı öğrenebilir ve dilerseniz daha ileri düzeyde salsa öğrenerek geleceğin en önemli salsacılarından biri olabilirsiniz.Hatta belki yarışmalara bile katılıp sadece kendiniz adına değil ülkeniz adına da büyük başarılara imza atabilirsiniz. Ama tüm bunlar için önce salsa yapmaya başlamak için ilk adımı atmanız gerekiyor tabi ki.