SALSA ÖĞRENMEK İSTEYENLER İÇİN İPUÇLARI

blog yazısı ekle !

SALSA ÖĞRENMEK İSTEYENLER İÇİN İPUÇLARI

Dünyanın en sevilen ve en çok kişi tarafından yapılan danslarından biri salsa. Salsa öğrenirken ve yaparken uzak durulması gereken ve mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar var. Bunları salsa öğrenmeye başlamadan bilmek salsayı çok daha kolay, kısa sürede ve doğru şekilde öğrenmenize ve iyi bir salsa dansçısı olmanıza yardım edecektir.

Tek partnere bağlı kalmayın

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Salsa yapmayı en doğru şekilde öğrenmek için tek partnere bağlı kalmak yerine farklı partnerler ile dans etmek en doğrusu. Zira iyi bir salsa dansçısının farklı partnerler ile dans ederken uyumlu olmayı başarabilmesi çok önemli.

Ayaklarınızı düşünmeyinSalsanın en önemli özelliklerinden biri bazen son derece karışık olabilen ayak figürleri. Ancak salsa dansını iyi bir şekilde yapabilmek için dans ederken ayakları düşünmemek gerekiyor. Kendinizi müziğin akışına bırakmalı ve ayaklarınızı düşünmemelisiniz.

Pratik önemli!Salsa öğrenirken pratik yapmak çok önemli. Hatta öğrendikten sonra da pratik yapmayı asla bırakmamak gerekiyor. Fırsatbulduğunuzda, evde tek başınayken pratik yapın. Ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar iyi bir salsa dansçısı olabilirsiniz.

Kendinize güvenin!İyi bir salsa dansçısı olmanın ilk koşullarından biri kendine güven. Dans ederken mutlaka kendinize güvenin ve kötü dans ediyor olabileceğinize ilişkin endişeleri kafanızdan uzaklaştırın.

Surat ifadenize dikkat edinSalsa yaparken surat ifadenize dikkat edin. Dans ederken asık suratlı ya da çok ciddi görünmeyin, dansın ruhuna uygun bir surat ifadesi takının. Daha fazlasını öğrenmek için Ankara'daki salsa severler ile tanışabilir ve salsa hakkında merak ettiğiniz her şeyi onlara sorabilirsiniz.