SALSA ÖĞRENMEK İÇİN ÇOK UZUN ZAMAN GEREKMİYOR

blog yazısı ekle !

SALSA ÖĞRENMEK İÇİN ÇOK UZUN ZAMAN GEREKMİYOR

Salsa yapanları seyrederken hemen herkes içinden kim bilir ne kadar uzun sürede öğrenmişlerdir benzeri düşünceler geçirmiştir. Belki de birçok kişi sırf öğrenmenin çok uzun süreceğini düşündüğü için çok istemesine karşın salsa öğrenmek için adım atmaya çekiniyordur. Oysaki salsa öğrenmek ne sanıldığı kadar zor, ne de sanıldığı kadar uzun bir süreç.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Salsa öğrenme süresi isteklere göre değişiyor

Her şeyden önce şunu söylemeliyiz, salsa öğrenme süresi kişinin kendine belirlediği hedeflere, yani dansı ne kadar ilerletmek istediğine göre değişiyor. Ayrıca seçilen öğrenme şekli de öğrenme süresini etkiliyor. Kalabalık gruplar ile öğrenmek biraz daha uzun sürerken özel ders şeklinde az kişi bulunan gruplarda öğrenmek daha kısa süre alıyor. Burada kast edilen öğrenme salsa yapabilecek hale gelmek, yani bir Latin dansları gecesine katılıp partnerinizle ya da grupla dans edebilecek kadar salsa öğrenmek.

Ortalama öğrenme süresi 3 ile 6 ay arasında değişiyor

Salsa dansını öğrenmek ortalama olarak 3 ile 6 ay sürüyor. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi salsa öğrenme süresi kişinin hedeflerine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.3-6 ay sadece ortalama bir süre, yani bundan kısa da sürebilir uzun da. Ancak 2 aydan kısa sürede dansı iyi derecede yapabilecek kadar salsa öğrenmek pek de mümkün değil. Yani salsa öğrenmek sanıldığı kadar uzun zaman almıyor ancak 2 aydan daha kısa da sürmüyor.

Salsa öğrenmenin ilk adımı istemek

Her konuda olduğu gibi salsa dansında da öğrenmenin ilk koşulu bu dansı yapmayı gerçekten istemek ve isteğinin peşinden koşmak. Zaten salsa dansına gönül veren herkes büyük bir keyifle geçiriyor öğrenme sürecisinizdir salsa öğrenmek yalnızca bir dansı öğrenmek değil aynı zamanda yeni insanlar ile tanışmak, her gün yeni şeyler hakkında bilgi sahibi olmak, farklı bir kültürü hatta kültürleri tanımak anlamına geliyor.

Ankara'da birçok salsa sever var

Ülkemizin her yerinde olduğu gibi başkent Ankara'da da salsaya gönül vermiş sayısız salsa sever var. Yani "ben Ankara'dayım, burada salsa yapan yok ki" diye düşünmeyin, çünkü Ankara en fazla sayıda salsa severin olduğu illerimizden biri.