SALSA KAÇ KİŞİ İLE YAPILIYOR?

blog yazısı ekle !

SALSA KAÇ KİŞİ İLE YAPILIYOR?

Salsa dünyada en sevilen ve en çok yapılan danslardan biri. Sadece dünyada da değil üstelik ülkemizde de salsa yapan binlerce insan var ve hatta bazı Türk dansçılar dünya çapında tanınıyor. Salsanın bu kadar çok sevilmesinde ve yapılmasında farklı tekniklere sahip olmasının rolü büyük. Zira herkes hoşuna giden şekilde dans edebilme şansına sahip salsada. Salsa 3 temel teknik kullanılarak yapılıyor; çift olarak, tek başına ve grup olarak. Bu üç teknik içinde en fazla tercih edilense tahmin edebileceğiniz üzere çift olarak salsa yapmak.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Salsanın farklı stilleri bulunuyor. Bu stillerde çiftleri hiç birbirinden ayrılmadan da dans edebiliyor, zaman zaman ayrılıp tek başına bu danstaki maharetlerini sergileyeceği hareketler yaparak da dans edebiliyor. Çift olarak yapılan salsa çok estetik olmasının yanı sıra çok da çekici bir dans.

Salsayı çift olarak yapmak aynı zamanda birçok salsa stilinin de temelini oluşturuyor. Yani iki kişi yapılan salsa sadece en çok tercih edilen değil bunun yanı sıra salsanın temelini oluşturan bir teknik.Yukarıda da söylediğimiz gibi salsa tek başına da yapılıyor. Hatta dünyada birçok tek kişilik salsa gösterisi yapan ünlü salsacı var. Yani salsa yapmak isteyenler ama çift danslarındansa tek başına dans etmeyi tercih edenler de salsa yapabilir.Solo salsa hem erkekler hem de kadınlar tarafından yapılabiliyor. Ancak elbette ki solo salsa yaparken salsanın hangi stili ile dans edeceğinizi de bilmeniz gerekiyor.Salsanın üçüncü yapılış şekliyse grup halinde. Küba'dan dünyaya yayılan Rueda salsa ya da Casino salsa içinde Küba stili salsa ile Los Angeles stili salsayı da barındıran bir grup dansı.Halka şeklinde yapılan rueda salsa salsanın tüm çeşitleri gibi dünyanın en popüler dansları arasında. Kısacası salsa kaç kişi ile yapılır sorusunun yanıtı hem tek başına, hem çift hem de grup olarak yapılır.