SALSA DANSININ TEMEL ADIMLARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

SALSA DANSININ TEMEL ADIMLARI NELERDİR?

Her dansın kendi içerisinde önemli figürleri ve adımları vardır. Bunlara göre dans kendi karakteristik yapısını oluşturur. Bu yüzden her ne kadar her dans dalı kendi içerisinde birbirine benzer figür ve hareketler barındırsa da hepsi birbirinden ayrılmaktadır ve buna bağlı olarak aralarında belki sadece tarihsel olarak belli kesişimler meydana gelmektedir. Bunun haricinde bu tip benzerliklere rastlamamız onları yanı dans dalı arasına koymaz, sadece aynı dans akrabası içerisine alabilir.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa KursuAnkara içerisinde birden fazla dans eğitim kurumları bulunmaktadır. Bunlara bağlı olarak yapılan çalışmalar kişilerin hayatlarına renk getirmektedir. Günümüzde yapılan hemen her dans dalı kendi içerisinde bundan ötürü gruplandırmalar oluşturmaktadır. Her dans dalını birbirine karıştırmamalıyız. Hepsinin kendi yapısına göre belli özellikleri bulunmaktadır. Salsa da bu danslardan en önemlisidir.

Peki, salsa dansının temel adımları nelerdir? Esasında bu sorunun cevabını farklı açılardan değerlendirmek mümkündür. Misal 1. Los Angeles Stili 2. New York Stili 3. Küba Stili 4. Miami Stili 5. Rueda olarak salsanın stillerini saymak mümkündür. Buna bağlı olarak da salsa dansının temel adımları değişik şekillerde gruplandırılabilir. Önemli olan sizin hangi stilde salsa dansını yaptığınızdır.

Bu şekilde yapılan salsa dansının temel adımlarını öğrenebilirsiniz. Diğer dans dallarına göre önemli bir yere sahip olan bu dans dalı kişiye enerji vererek, gün içerisinde sıkıntı ve stresten hiçbir eser bırakmaz. O yüzden bu dans dalının diğer dans dallarına göre özel bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Günümüzde bu dans dalına çocukları küçüklükten itibaren yazdırmaktadırlar. Eğitmen eşliğinde çocuk bu dans dalına dair gerekli şeyleri öğrenerek sosyal olarak kendi alanını güçlendiriyor. Bu bir çocuk için oldukça önemlidir. Her ne kadar erkek çocukları bu dans dalında aktif olmasa da kız çocuklarının ve kadınların bu dans dalında oldukça aktif olduğunu söylemek kolaydır. Ayrıca bu spor dalına bağlı olarak yapılan festivaller ve çeşitli gösteri etkinlikleri de bulunmaktadır. Bu dans alanı oldukça geniştir. Bu yüzden bu dansa dair çevrenizde aktif olarak hemen her şey görebilirsiniz.