SALSA DANSININ KADINLARA FAYDALARI

blog yazısı ekle !

SALSA DANSININ KADINLARA FAYDALARI

Salsa çok güzeli, keyifli ve eğlenceli bir dans olmasının yanı sıra yapanlara bambaşka bir hava da katıyor. Salsa yapan kadınlar diğer hemcinslerine göre çok daha farklı bir albeniye sahip oluyorlar. Bunun nedeni salsanın kadınların vücutlarının yanı sıra ruhlarına da yaptığı olumlu katkılar. Salsanın kadınlara faydaları o kadar çok ki!

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Salsa kendine güveni artırır

Salsanın kadınlara kattığı en önemli şeylerden biri yüksek özgüven. Salsa yapan kadınların kendilerine olan güvenlerinde ciddi biçimde artış olur ve bunu da etraflarına gayet net şekilde yansıtırlar. Kendine güvenmek gerek iş yaşamında gerekse özel hayatta salsa yapan kadınların çok daha başarılı olmasını sağlar.Fazla kilolardan kurtarır

Salsa eğlenceli bir danstır ve bunun yanı sıra düzenli olarak yapıldığında kalori yakımına da yardımcı olur. Yani salsa aynı zamanda zayıflamanın en eğlenceli yoludur. Salsa yapan kadınlar zaman içinde zayıflarlar ve fit görünen bir vücuda sahip olurlar.

Vücut biçimlenir

Salsa sadece zayıflatmak ile de kalmaz ve vücudun biçimlenmesini sağlar. Tüm danslar vücudun biçimlenmesini sağlar ancak salsa içerdiği figürler, hareketler nedeni ile bu konuda çok daha etkilidir. Kalçalar, omuzlar biçimlenir ve dolayısıyla salsa yapan kadınlar çok estetik bir görünüşe kavuşurlar.

Kalbi korur

Salsa aynı zamanda bir egzersiz yapma biçimidir. Düzenli olarak salsa yapmak kalbi korur çünkü düzenli olarak egzersiz yapmak ile aynı etkiyi sağlar. Salsa yapan kadınlar kalp sorunlarına karşı diğerlerine oranla çok daha nadir yakalanırlar.

Yaşlanmayı geciktirir

Kadınlar için salsanın en önemli etkilerinden biri de salsa yapmanın yaşlılığı geciktirmesidir. Salsa yapan kadınlar kolay yaşlanmazlar ve ileri yaşlarda bile hem enerjilerini hem de taze görüntülerini kaybetmezler.

Salsa yapan kadınlar zariftir

Bir kadını albenili kılan en önemli özelliklerden biridir zarafet. Salsa yapmak kadınların hareketlerine zarafet katar ve bu sayede salsa yapan kadınlar zariflikleri ile etraflarındaki insanların üzerinde büyüleyici bir etki bırakırlar. Kısacası salsanın kadınlara kattıkları o kadar çoktur ki bunu anlamak için salsa yapmak gerekir. Ankara'da salsa yapan kadınların arasında katılabilir ve salsa ile bambaşka bir kadına dönüşebilirsiniz.