SALSA DANSINDA TUTUŞ TEKNİKLERİ

blog yazısı ekle !

SALSA DANSINDA TUTUŞ TEKNİKLERİ

Salsa dansı çift halinde yapılan bir dans ve bu dansı bu kadar çekici, keyifli ve güzel yapan da şüphesiz ki bu. Salsa dansında bu nedenle tutuş teknikleri oldukça önemli. Zira çiftlerin uyumlu şekilde dans etmesini sağlayan en önemli unsurların başında tutuş geliyor.

Tutuş dansı ilerletir

Salsa dansında esas olan kadının erkekten bir sonraki hareket için komut almasıdır. Tabi buna komut yerine dansın gidişi ile ilgili sinyal vermek de denilebilir. Salsa yaparken erkeğin kadına yani eşine komut verebilmesi için tutuş çok önemlidir. Rahat ve doğru şekilde tutmadıktan sonra erkeğin eşine komutu rahat iletebilmesi de mümkün değildir.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Açık tutuş

Salsada ilk tutuş açık tutuştur. Açık tutuş dansa davet anlamını da taşır aynı zamanda. Açık tutuşta erkek elini uzatırken dirseklerini de yana açar. Kadının dirsekleri ise aşağıyı gösterir pozisyondadır.Kapalı tutuş

Kapalı tutuşta erkek kadını kendine yakınlaştırır. Bu tutuş erkeğin kadına daha yakın olduğu ve kadını daha fazla kontrol etmesine izin verecek şekilde daha sıkı tuttuğu pozisyondur. Kapalı tutuşta kadının avucu erkeğin elindedir ve erkek sağ eliyle kadının sol sırt kürek kemiğini tutar durumdadır. Kapalı tutuşta kadınlar da erkeğin sağ omuzlarını sıkı şekilde kavrarlar ve bu da dans süresince partnerlerinden komutları rahat biçimde almalarına yardımcı olur.Gözünüzün önünde bir çiftin salsa yaparken ne kadar muhteşem görünecekleri canlandıysa aynı anda içinizde de bir salsa ateşi yandı demektir. Bunun için Ankara'daki salsa severlerle buluşup bu tutkuyu birlikte yaşayarak hem kendinizi daha iyi hissedebilir hem de salsa ile fit bir vücuda sahip olup, dans etmenin keyfini çıkarırken bir yandan da kuvvetli sosyal ilişkiler geliştirebilirsiniz.