SALSA DANSINDA TEKLİ FİGÜRLER

blog yazısı ekle !

SALSA DANSINDA TEKLİ FİGÜRLER

Bir dans figürü düşünün ki kendi içerisinde tekli figürler de barındırsın bu tip dans dalları ilk bakışta kişiye güç gibi gelse de esasında diğer dans grupları gibi o da oldukça basit figür ve teknik yapılara sahiptir. Günümüzde dans dallarına dair çeşitli şeyler çizilmektedir. Buna rağmen sevdiği dans alanını yapan kişiler bu yaptıkları aktiviteyi devam ettiriyor.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa Kursu


Ankara içerisinde aktif olarak yer alan dans eğitmenleri bugün bize bu açıdan geniş bir kompozisyon çizmektedir. Bu yüzden geçmişe oranla bugün aktif olarak yapılan dans figürleri bize çok daha geniş bir bilgi alanının kapılarını aralamaktadır. Yukarıda bazı dans figürlerinin kendi içerisinde tekli figürlere sahip olduğunu söylemiştik. Bu tip figürlerde sizin herhangi bir partnere ihtiyaç duymanıza gerek kalmaz. Bunun sebebi bu tekli figürlerin yanınızda herhangi birinin oluşuna teşkil bir durum oluşturmamasıdır.

Günümüzde dans figürlerinde en önemli olan şey dans figürlerinin kişiler arasında bireysel olarak da yapılıp, yapılmamasıdır. Bundan ötürü dans figürleri kendi içerisinde özel bir konumu barındırır. Zira her dans dalı kendi içerisinde tekli figürlere sahip olmaz. Ancak bu durum kesinlikle herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemesi gerekmektedir. Zira çoğu kişi bu sebepten ötürü bu dans dalının kişinin evde, tek başına yapabileceğine inanmaktadır. Bu oldukça yanlış bir yaklaşımdır. Elbette salsa kendi içerisinde tekli figürlere sahiptir. Ancak bu dans dalının bir eğitmen aracılığıyla bir dans salonunda yapılması gerekmektedir.

Salsa dansında tekli figürler herhangi bir şekilde sıralanacak türden değildir, bunlar belli uzmandan danışarak edinilmesi gereken figürlerdir. Bu figürler aracılığıyla kişi salsa dansına başlamadan önce kendini eğitebilir ve çiftli figürlere rahatlıkla geçebilir. Bu tip dansların tekli figürlere sahip olmasının en önemli yararı, onun evde tek başına denenebilmeye açık olmasıdır. Bu şekilde yapılan dans figürleri bazı kişilerinin aklında çok daha kalıcı olmaktadır.

Sonuç olarak salsa diğer dans dallarına göre önemli bir yer kaplamaktadır. Bu dans dalı sahip olduğu bu özelliği ile çoğu kişiye bu dansta aktif olarak yer alma şansı vermektedir.