SALSA DANSINA KAÇ YAŞINDA BAŞLANIR?

blog yazısı ekle !

SALSA DANSINA KAÇ YAŞINDA BAŞLANIR?

Latin Amerika kökenli bir dans olan Salsa tüm dünyada en sevilen danslardan biri. Salsa dersi almaya en erken kaç yaşında başlanabilir? Konunun uzmanları Salsa dansına başlamak için ideal yaşın 7 olduğu görüşünde. Ancak çocuklara yedi yaşından önce diğer danslar ile birlikte jimnastik dersleri aldırmak Salsa dansına geçişlerini büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara SalsaVücudun esnekliğini erken yaşlarda jimnastik ile maksimumuma çıkarırken dans dersleri ile de çocuklarda ritim duygusunun gelişmesine yardımcı olunuyor. Bu sayede öncesinde jimnastik ve dans dersleri almış minikler zamanı gelip Salsa dersleri almaya başladıklarında konuya diğerlerine oranla çok daha kolay adapte olabiliyorlar ve haliyle dans konusunda da diğer arkadaşlarından bir hatta birkaç adım önde olmayı başarıyorlar.

Dans çocukların yalnızca fiziksel değil ruhsal gelişimleri ve kendilerine güvenmeleri konusunda da ciddi bir katkı sağlama aracı. Bu nedenle Salsa öğrenmek çocuğunuzun her yönden gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.

Salsa çocukların sosyal gelişimine de fayda sağlıyor

Salsa yapmak çocukların aynı zamanda sosyal gelişimlerine de fayda sağlıyor.7 yaşında salsa öğrenmeye başlayan bir çocuk aynı zamanda dans ettiği grup arkadaşları ile eşi ile uyum içinde olmayı öğreniyor. Bu sayede salsa yapan çocukların sosyal gelişimleri çok daha sağlıklı oluyor.

Salsaya başlamadan önce…

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi salsa öğrenmeye başlamak için en uygun yaş 7. Ancak bu çocukların daha önce dans dersleri alamayacağı anlamına gelmiyor elbette. Minikler salsa öğrenmeye başlamadan önce 4 yaş civarında daha kolay dansları öğrenmeye başlayabilir. Yine yukarıda da söylediğimiz gibi bu dans derslerine jimnastiğin de eşlik etmesi çocuğun fiziksel gelişimine katkı sağlarken vücudunun da salsanın kıvrak figürlerine kolaylıkla adapte olabileceği esnekliği kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Bu arada yazımızı son bir bilgiyi sizlerle paylaşarak bitirelim; son yıllarda çocuklar arasında fazla kilolar ile hatta ne yazık ki obezite ile eskiye oranla çok daha fazla karşılaşılmaya başlandı. Salsa aynı zamanda kalori yakmanın, egzersiz yapmanın en eğlenceli yollarından biridir. Çocuğunuzu salsa yapması için teşvik ederek olası kilo problemleri ile karşılaşma riskini de büyük ölçüde azaltabilirsiniz.