MODERN BİR TARZ: MİAMİ STİLİ SALSA

blog yazısı ekle !

MODERN BİR TARZ: MİAMİ STİLİ SALSA

Salsa denilince aklınıza çok klasik ve zor bir dans geliyorsa ve bu yüzden "ben yapamam" diye düşünüyorsanız tüm bu düşünceleri hemen unutun! Miami stili salsa Küba stilinin modern hali olarak tanımlanır ve temel adım olarak kimi zaman mambo adımını kullansa da asıl olarak Guepea adımını kullanarak yapılır.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Miami salsa insanı yükseltir!

Miami denilince aklınıza ne geliyorsa hepsini Miami stili salsada bulacağınızdan en ufak şüpheniz olmasın! Çekicilik, kıvraklık, estetik, çılgınlık ve tabi ki sınırsız eğlence. Miami stili salsa için salsanın en eğlenceli hali demek pek de abartı sayılmaz sanırız.Çekici ve kıvrak!

Salsanın bu stilinde yuvarlak hatlı hareketler büyük bir çekicilik ve kıvraklıkla birleşir. Miami stilinde vücudun kıvraklığı kadar karmaşık olarak tanımlayabileceğimiz kol ve el hareketleri de ön plandadır. Yani Miami stili vücudun tamamını kullanarak yapılan bir danstır ve büyüleyici etkisi de bu yüzdendir biraz da.Miami stili her yerde yapılabilir!

Miami stili salsada yer alan hareketler ve dönüşlerin en büyük özelliklerinden biri de bu dansı dar ve küçük alanlarda yapabilmeyi olanaklı kılmasıdır. Yani Miami salsa sokakta da, salonda da küçük bir mekanda da aynı keyifle yapılabilen bir danstır.Siz de Miami Stili salsa yapabilirsiniz

Gördüğünüz gibi Miami salsa herkesin büyük bir keyif alarak yapabileceği danslardan biri. Yani siz de Miami stili salsa öğrenmeye hemen başlayabilir ve bu dans ile kendinizi çok çekici hissederken Ankara'da yeni insanlar ile tanışmanın ve dans ateşini paylaşmanın tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz.Yazımızı Miami stili salsanın çift olarak da grup halinde de yapılabildiğini ekleyerek bitirelim.