LA STİLİ SALSA İLE HERKESİ BÜYÜLEYEBİLİRSİNİZ!

blog yazısı ekle !

LA STİLİ SALSA İLE HERKESİ BÜYÜLEYEBİLİRSİNİZ!

Amerika'nın Los Angeles şehri eğlencenin tüm dallarında olduğu gibi dansın da dünyadaki başkentlerinden biri. Sanat başkenti Los Angeles popüler dans türü salsaya da kendi adı ile anılan bir stil armağan etmiş; Los Angeles stili salsa. Şehrin ünlü salsacıları tarafından geliştirilen LA stili dünyada en fazla yapılan salsa stili olma özelliği de taşıyor bu arada.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Los Angeles stili salsa salsa stilleri içinde en genç olanıdır.1990'lı yıllarda ortaya çıkan La salsa o günden bugüne neredeyse inanılamayacak bir hızla tüm dünyaya yayılmış ve milyonlarca insanı etkisi altına almayı başarmıştır.Yarışmaların yıldızı!

Los Angeles stili salsa kelimenin tam manasıyla yarışmaların yıldızıdır. Çünkü dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen salsa yarışmalarına katılan yarışmacıların çoğu Los Angeles stili ile sergiler bu danstaki ustalıklarını.LA stilinde kadının dönüşleri dikkat çekici şekilde ön planladır. Bu nedenle Los Angeles stili için salsanın kadını yıldızlaştıran hali de diyebiliriz. Aynı zamanda LA stili karmaşık ayak hareketleri ile de çok estetik bir danstır.Shine adı verilen karmaşık ayak hareketleri LA stili salsaya bambaşka bir hava katar. Bu ayak hareketleri ile kadının dönüşleri birleştiği zaman ortaya çıkan görsel şölen bu dansı yapanları izleyenlerin adeta büyülenmesine neden olur.Salsanın bu en sevilen tarzını Ankara'ya taşımaya ve insanları yapacağınız salsa şovları ile büyülemeye ne dersiniz?