KÜBA STİLİ SALSA İLE COŞMAYA VAR MISINIZ?

blog yazısı ekle !

KÜBA STİLİ SALSA İLE COŞMAYA VAR MISINIZ?

Küba denilince akla gelen ilk şeylerden biri sokaklarda dans eden insanlar. Kübalılar her zaman ve her yerde eğlenebilmeleri ile ünlü. Küba stili salsa da Küba'nın eğlence ruhunu ve kuralsızlığını barındıran bir dans. Diğer salsa stilleri gibi keskin kurallara bağlı olmayan Küba stili salsada hareketleri gruplandırmak yerine tempoya uygun şekilde dans etmek esastır ve bu da stilin tümümü etkiler doğal olarak.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Afro-Amerikan esintileri

Yerel danslara meraklı olanlar için en uygun stil kesinlikle Küba stili salsadır. Zira salsanın bu stili içinde Afro-Amerikan esintileri taşıyan birçok figür barındırır. Küba stili salsa salyayı bir salon dansı olmaktan kurtarıp sokaklara indirir.Vücudun gücü!

Küba stili salsa vücudun ön planda olduğu bir danstır. Ayrıca çiftler sık sık birbirlerinden ayrılarak ayrı şekilde dans eder ve dans etmekteki maharetlerini sergilerler. Küba stili LA ve NY stillerinin aksine düş bir çizgide değil dairesel olarak ilerler.Küba stili grup halinde de yapılabilir

Grup halinde yapılabilen salsa stilleri Küba stili salsanın içerisinde yer alır. Bu sayede bu stili çift olarak da grup halinde de yapabilmek mümkündür.Küba stili Küba'nın ruhuna uygun olarak sokaklarda da yapılabilir ve seçilecek kıyafetler konusunda da kesin çizgiler yoktur. Canınız istediği an istediğiniz yerde yapabileceğiniz bir danstır Küba stili salsa, elbette bir eşiniz olması kaydıyla.Eğer Küba stili salsa yapmaya karar verdiyseniz Ankara'da bu konuda sizinle aynı heyecanı taşıyan insanlarla tanışabilir ve Küba stili salsa ile kendinizi dans ateşinin içinde erirken bulabilirsiniz.