KİMLER SALSA YAPABİLİR?

blog yazısı ekle !

KİMLER SALSA YAPABİLİR?

Salsa ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan tarafından yapılan bir sosyal Latin dansı. Salsanın bu kadar çok sevilmesinde ve bu kadar çok kişi tarafından yapılmasında herkes tarafından yapılabilen bir dans olmasının çok önemli rolü var elbette. Yani "kimler salsa yapabilir?" sorusunun yanıtı herkes yapabilir. Bu size inanılmaz gibi gelebilir ama gerçekten de böyle; salsakadın, erkek, genç, yaşlı hatta engelli insanlar tarafından aynı zevkle yapılan bir dans.

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara Salsa


Çocuklar için salsa çok faydalı!

Salsaya ideal başlama yaşı 7 olarak kabul edilse de yukarıdaki videoda izlediğiniz Kevin ve Beverlyisimli iki küçük çocuk dünyanın en genç salsa şampiyonları ve biri 6 diğeri 7 yaşında. Salsa çocukların hem fiziksel hem de zihinsel ve sosyal gelişimlerine ciddi katkı sağlıyor. Yani çocuklar da salsa yapabiliyor.Salsa gençlerin önünde yeni ufuklar açıyor

Salsa gençler için de hem eğlenceli hem de çok faydalı bir dans. Üstelik salsa dansı yapan gençlerin önünde yepyeni ufuklar açılıyor, yeni insanlar ile tanışıp yeni arkadaşlıklar kurup salsa tutkusunu paylaşıyorlar.Salsa yaşlılar için adeta gençlik ilacı!

Salsa ileri yaşlarda da yapılabiliyor. Geçtiğimiz yıllarda İngiltere'de bir yetenek yarışmasına katılan 80'li yaşlarındaki salsacı büyükanne yaptığı muhteşem şovlarla izleyicileri adeta büyüledi. İleri yaşlarda salsa yapmak aynı zamanda unutkanlığı engelliyor, kaslarda ve eklemlerde oluşan esneklik kaybını azaltıyor hatta yok ediyor, kalbi koruyor. Yani salsa yaşlılar için gerçekten bir gençlik ilacı.Kalp hastalarına salsa önerilmiyor

Her ne kadar herkes salsa yapabilir desek de ileri düzeydeki kalp hastalarına salsa önerilmiyor. Yaş sınırı yok ancak yaşlı kişilerin şayet kalp problemleri varsa salsa yapmaları uygun değil. Bunu da söylemeden geçmeyelim dedik.

Siz neden yapmıyorsunuz?

Yaşlı ya da genç olun fark etmediğini öğrendiniz, peki hala salsa öğrenmek için ne bekliyorsunuz? Ankara'da bulunan salsa kurslarına katılarak siz de salsa ateşinin sıcaklığını yaşayabilir üstelik yeni insanlarla tanışıp hayatınıza renk ve heyecan katabilirsiniz.