GENÇLİK ATEŞİNE SALSA DOPİNGİ!

blog yazısı ekle !

GENÇLİK ATEŞİNE SALSA DOPİNGİ!

Salsa dünyada en fazla yapılan, sevilen ve tabi ki öğrenilen danslardan biri. Özellikle genç yaşlardan itibaren salsa yapmaya başlayanların hem sosyal yönleri kuvvetleniyor, inanılmaz bir iletişim başarısı kazanıyorlar ve fiziksel olarak da salsa yapmayan yaşıtlarına göre neredeyse mükemmel bir hale geliyorlar. Yani salsa gerçekten de gençlik ateşine yapılmış bir doping!

Ankara'da Salsa Kursu için nerelere gidebilirim?
Ankara SalsaAdı üstünde: Sosyal Latin dansları

Sosyal yönden zayıf bir gençseniz ya da bu durumdaki bir gencin annesi-babasıysanız onu salsa öğrenmeye yönlendirebilirsiniz. Salsa çift olarak ve grup halinde yapılan bir dans ve bunlar da hem çocukların, hem gençlerin hatta daha ileri yaşlardakilerin bile sosyal yönden daha başarılı hale gelmesini sağlıyor.

Bedensel gelişime salsa dokunuşu

Gençler için salsa aynı zamanda bireylerin fiziksel gelişimlerine, kondisyon seviyelerine de ciddi katkı sağlıyor. Vücut esneklik ve zarafet kazanıyor, biçim kazanıyor ve fit hale geliyor. Dolayısıyla gençlerin hobi olarak yapabileceği en iyi aktivite salsadır demek pek de abartı sayılmaz.

7-18 yaş arası çocuk-genç sayılıyor

Salsaya her ne kadar daha erken yaşlarda da başlanabilse de tavsiye edilen başlama yaşı 7.Salsa öğrenirken ve yaparken 7-18 yaş arası çocuk-genç grubu olarak kabul ediliyor.18 yaş üstü yetişkin sınıfına giriyor.

Salsa öğrenmek gayet kolay

Evet, hepimiz salsa yapanları izlediğimizde kendimizin asla bu hareketleri yapamayacağımız hissine kapılıyoruz. Ancak bu sadece bir yanılsama. Zira izlerken çok zor gibi görünen salsayı öğrenmek tahmin edemeyeceğiniz kadar kolay. Yani "ben yapamam" deyip kendinizi sınırlandırmayın ve ilk adımı atın. Göreceksiniz gençlik günleriniz salsa ile torunlarınıza bile anlatacağınız kadar muhteşem geçecek!

İkna oldunuz mu?

Anlattıklarımız sizi ikna ettiyse ve gençlik ateşinizi salsa ile taçlandırmaya kadar verdiyseniz kesinlikle doğru yerdesiniz! Ankara salsa tutkusunu içlerinde hisseden ve bu tutkuyu birbirleri ile paylaşıp büyüten onlarca genç ile dolu. Neden siz de aralarına katılıp bu tutkunun bir halkası olmayasınız ki? Unutmayın, salsa dansını herkes öğrenebilir ve herkes dünyaca ünlü bir salsacı olma potansiyeline sahiptir, yeter ki istesin ve ilk adımı atsın.